×

FAQ

Ile czasu zajmuje przygotowanie spaceru wirtualnego?

Czas zależy od powierzchni obiektu. Jeżeli obiekt jest właściwie przygotowany to przy powierzchni 100m2 potrzebne jest ok. 1,5 h na wykonanie skanów.

Czy spacer wirtualny można wykorzystać tylko na stronie internetowej?

Zamieszczenie na stronie to tylko jedna z możliwości. Spacer można również załączyć do oferty w postaci linku i otworzyć w przeglądarce internetowej. Pozwala to na dołączenie go do maila, zamieszczenie na facebooku i w innych portalach społecznościowych.

Jaki wpływ na odwiedzalność ma spacer wirtualny?

Według badań Google wykonanych w branży Horeca spacer wirtualny umieszczony np. na stronie hotelu nie tylko znacząco przedłuża czas przebywania na stronie www danego obiektu (nawet kilkukrotnie). Również zwiększa o 16-60% współczynnik konwersji rezerwacji ze strony, gdyż zwiększa wiarygodność oferty. Zdjęcia, które są dziś powszechnym sposobem prezentacji nie są w stanie tak wiarygodnie oddać wnętrz, wyposażenia jak wirtualny spacer. W przyszłości będzie on prawdopodobnie standardową formą prezentacji wielu obiektów komercyjnych.

Jak efektywniej sprzedać powierzchnię konferencyjną w hotelu?

Usługi hotelowe niezwiązane z noclegiem są istotnym elementem generowania przychodów. Sprzedaż powierzchni konferencyjnej to jedna z takich usług. Niezależnie, czy hotel specjalizuje się w organizacji konferencji, czy nastawiony jest bardziej na inne usługi wirtualny spacer w technologii oferowanej przez Skan360 może doskonale wspomóc i usprawnić proces ofertowania i sprzedaży. Realistyczne odwzorowanie pomieszczeń skraca proces decyzyjny. W odróżnieniu od zdjęć nasz spacer daje pełny obraz sali, przestrzeni wokół i wszystkiego co z nimi związane. Potencjalny klient ma w pełni wiarygodny obraz przestrzeni, może się w niej poruszać i ocenić jej wielkość, atrakcyjność i przydatność. Oferujący z kolei może świetnie wzbogacić spacer o dodatkowe informacje zawarte w postaci „tagów”: z grafiką, filmem czy innymi informacjami. Interesującą opcją jest również możliwość umieszczenia wymiarów – szczególnie pomocna, jeśli konferencja wymaga wstawienia eksponatów, elementów prezentacyjnych itp. Realistyczna prezentacja sprawia, że sprzedający ma większą wiarygodność, decyzja zapada szybciej, tym samym zmniejsza się nakład czasu na wyjaśnienia, pytania itp. Klient szybciej podejmuje decyzję. Ponadto organizator konferencji dysponując wirtualnym spacerem z łatwością może pokazać prelegentom na jakiego typu sali przyjdzie im wystąpić. Takie udogodnienie znacząco podniesie jakość przekazu, umożliwiając przygotowanie odpowiednich sprzętów i wizualizacji. Dodatkowo może też wpłynąć na redukcję ewentualnej tremy prelegenta - tym samym spowoduje, że eventy organizowane w salach konferencyjnych dysponujących wirtualnym spacerem staną się bardziej atrakcyjne lub nawet przyjmą formę wydarzeń cyklicznych.

Jak spacer oferowany przez Skan360 pomaga w sprzedaży i wynajmie nieruchomości?

Czas jest jednym z najcenniejszych zasobów. Prezentując swoje mieszkanie, apartament, dom czy inny obiekt przeznaczony na sprzedaż lub wynajem w formie spaceru w technologii Skan360 oszczędzamy czas obu stron transakcji. Potencjalny nabywca jeszcze przed pierwszym spotkaniem ma pełny obraz nieruchomości. Jeżeli decyduje się na spotkanie w obiekcie to prawdopodobieństwo dokonania transakcji jest bardzo wysokie. Nic nie może go już zaskoczyć. Wynajmujący minimalizuje ryzyko, że straci czas na spotkania z osobami, które myślały, że nieruchomość jest inna niż w opisie, czy na zdjęciach. Dodatkowe opcje takie jak tagi, podgląd rzutów 2D i 3D pozwalają zwrócić uwagę na szczególne cechy w obiekcie i przedstawić jego układ w bardzo realistycznej formie.

Czy spacer wirtualny nadaje się tylko do obiektów przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem?

Spacer wirtualny sprawdza się nie tylko w obiektach typu Horeca czy przy sprzedaży lub wynajmie domów i apartamentów. Jest to świetne narzędzie dla właścicieli restauracji, siłowni, klubów fitness, sal weselnych, a także obiektów takich jak muzea, galerie. Ponadto można go wykorzystać do inwentaryzacji budowy i obiektów technicznych.

Dlaczego nie ma cen usługi na stronie?

Cena zależy od wielu czynników – położenia obiektu, jego wielkości, ilości kondygnacji itp. Dlatego wyceny są przygotowywane indywidualnie.

Czy można dokonać graficznych poprawek obiektu po skanowaniu?

Nie – spacer robiony jest w obiekcie i oddaje jego stan takim jakim on jest w momencie skanowania. To sprawia, że mamy do czynienia z pełną wiarygodnością prezentowanego obiektu. Możemy natomiast wzbogacić go o wiele dodatkowych elementów. Automatycznie uruchamiana prezentacja obiektu, tagi informacyjne, wymiary, rzuty 2D i 3D to tylko niektóre z oferowanych przez naszą firmę funkcjonalności. Wszystkie one pozwalają zwrócić uwagę na szczególne cechy, wyposażenie itp.

Jaka jest przewaga spaceru Skan360 nad innymi metodami prezentacji obiektu?

Wirtualny spacer, oferowany przez Skan360 wyróżnia się doskonałą jakością obrazu 4K. W odróżnieniu od najpowszechniejszych spacerów oferowanych m.in. przez Google Street View nasza technologia umożliwia odtwarzanie obrazu w sposób płynny i pozwala pozbyć się efektu zacięć i rozmazanego obrazu w trakcie „spacerowania”. Technologia Skan360 umożliwia również wykorzystanie wielu dodatkowych funkcjonalności takich jak np. wymiarowanie pomieszczeń, tagowanie (dodawanie w spacerze dodatkowych opisów i informacji w formie teksu, zdjęcia lub filmu). Oferujemy również zdjęcia w jakości 4K i inne udogodnienia takie jak możliwość tworzenia plików z tzw. „chmurą punktów” - .obj i .xyz które można zaimportować do programów ds max, ReCap, Revit, czy AutoCAD.

Jak przygotować obiekt do skanu?

Przede wszystkim należy zastanowić się co chcemy pokazać w naszym obiekcie. Usuwamy zbędne elementy, sprzątamy wszelkie drobiazgi odciągające uwagę przyszłych zwiedzających. Ustawiamy równo krzesła wokół stołu, chowamy zbędne przedmioty, ubrania, drobiazgi. Zapalamy wszystkie dostępne lampy, przysłaniamy okna, aby zabezpieczyć się przed bezpośrednim operowaniem promieni słonecznych. Musimy mieć na uwadze, że po wykonaniu skanu nie wprowadzimy żadnych poprawek.

Jak zamówić usługę?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz, aby uzyskać wstępną wycenę, lub po prostu zadzwoń, aby omówić szczegóły dotyczące obiektu. Po zaakceptowaniu oferty, ustalamy termin wykonania skanów i podpisujemy umowę na usługę Skan360. Dostarczasz nam potrzebne dane (np. treści do tagów, nazwy pomieszczeń, dane obiektu, jakie chcesz umieścić w tytule obiektu itp.) Po wykonaniu skanowania, w ciągu kilku dni otrzymujesz link i używasz swojego spaceru wirtualnego. Możesz zamieścić go na stronie www, lub przesłać bezpośrednio kontrahentom do obejrzenia w przeglądarce, lub np. zamieścić na Facebooku.

Czy spacer wirtualny Skan360 można zrobić na zewnątrz obiektu?

Tak, stosujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają zrobić spacer wirtualny również na zewnątrz.